O nás

Pejsci jsou nedílnou součástí mého života už více než 35 let, kdy jsem si na rodičích vyprosila toho prvního, byla jím krásná fenka zlatého kokršpaněla Sendy. S ní jsem zjistila, co všechno obnáší péče o pejska a jaká je radost ze soužití s nimi, prožily jsme spolu 16 šťastných let. Pak již jako čerstvě dospělá jsem si pořídila první fenku barzoje Mášu ( Nastasia Kinski Krylov)  a v roce 2000 nechala u ČMKU zaregistrovat chovatelskou stanici Variage Gold.

Fenka Máša byla matkou prvního vrhu, ve kterém se narodilo 6 štěňat a jejich otcem byl krásný Ch. Maxime de Nikolaiev. Z tohoto vrhu později někteří jedinci dosáhli velmi dobrých výsledků na výstavách i na coursingové dráze. Nejúspěšnějším byl bezpochyby Ich.Alladin Variage Gold, který se také stal hrdým otcem několika vrhů štěňat v chovatelských stanicích našich přátel a také našeho druhého, "B" vrhu, jehož matkou byla fenka Ch.Tenebree Krylov. V současnosti nám dělá radost již pouze jediná barzojka, fenka Nea ( Noble Nea Silent Enigma ), která je pravnučkou úspěšného pejska z mého chovu, Ch. CZ,Sk,Pl Azeema Variage Gold. Má ( snad i trochu po něm ) skvělou přátelskou povahu, ale rozhodla jsem se, alespoň prozatím, s chovem barzojů nepokračovat, Nea tak zůstane bez potomků. 

V roce 2010 do naší smečky přibyla ještě fenka plemene phaléne. Je to plemeno málo rozšířené a museli jsme dlouho hledat a pak také počkat na to správné štěně. V září 2010 jsme si z chovatelské stanice v Německu dovezli malou Amálku ( Jch., Ch CZ Sweet Angel Dreams Kolina ). Od ní jsme se také dočkali v roce 2015 čtyř štěňátek ve vrhu se psem C.I.B. Art Gemini´s Legend Jagbar Bohemia. Jsme rádi, že je Amálka stále s námi a přes drobné zdravotní neduhy si stále užívá života v naší velké rodině spolu se svým synem Adrienem Variage Gold, který se už jako malinké štěňátko zřejmě rozhodl, že s námi zůstane a svého také dosáhl.

Tolik z dávnější i nedávné historie, v roce 2018 jsme se po dlouhém uvažování a zjišťování informací s rodinou rozhodli si ke dvěma maličkým pejskům a jedné barzojce pořídit fenku krátkosrsté kolie. Všem se nám moc líbila, což by pochopitelně nemělo být a také nebylo hlavním kritériem při výběru. Tím nejdůležitějším byla povaha, která nám naprosto učarovala a nyní ji můžeme dnes a denně obdivovat na našich koliích, které se postupně staly součástí naší rodiny. Říká se, že kolie jsou návykové a toto tvrzení mohu za naší rodinu opravdu potvrdit. V létě roku 2018 jsme si ze Slovenska dovezli zlatou fenku Ridi ( Mighty´s Spring Meadow Rea Riona ) a na jaře roku 2020 z Prostějova zlatou fenku Lety ( Ch. Baletka Elentudas ). Spolu s ní do naší širší smečky přibyl také její zlatý bráška Bodie ( Ch. Bohém Elentudas ), který žije v sousedství u našich přátel a s námi jezdí na výstavy, případně nám občas dělá společnost na procházkách.